Odporúčané odrody mrkvy

Rada

Skoré karotky

Vegetačné obdobie je asi 125—150 dní.

Nanteská. Je ťo základná odroda pre skorú a letnú poľnú úrodu. Dodáva sa vo zväzkoch!. Koreň je podlhovastý, valcovitý, tupo zakončený. Dužina jé červenooranžová.

Chatenay Lysská. Je ťo skorá poľná odroda. Koreň je po­dlhovastý a široko kužeľovitý. Dužina je červenkastá.

Duwlcká. Je to skorá1 poľná odrodia vhodná aj na rýchlenie. Koreň je klinovíťý, krátky a tupo zakončený. Táto odroda je vhodná pre zber bez vňate.

Delícia míá stredne dlhý valcovitý, ku spodu mierne zúžený koreň. Povrch1 koreňa je oranžovočervený, hladký, s veľmi jeim nými obrasťajúcimi korienkami. Koreň na priereze je oranžo­vočervený. Táto karotka je vhodná na rýchlenie a na skoré pes*- ťovaníe.

Stupická na rýchlenie má stredne dlhý valcovitý koreň. Povrch koreňa je po celej dĺžke rovnomerne červeno vyfarbený. Na priereze je červenotehlový s malou vnútornou strednou čas.-‚ tou.

Larosa má dlhý valcovitý koreň. Povrch koreňa je Intenzívne červený, takmer hladký. Je to úrodná odroda predovšetkým pre jesenný zber.

Karotina je povolená odroda z roku 1969.

 

Mrkva na uskladňovanie.

Vegetačné obdobie je asi 190 dní.

Stupickú polodlhá. Odroda má kužeľovitý hrubší koreň s jasno- červenou dužinou.

 

Zelenina, ktorej sa rada týka

Druh zeleniny

Aktivita

Škodca, na ktorého funguje

Ďalšie zaujímavé rady pre pestovanie

Na zahradu vysaďte v květnu. Ideální sazenice určená k výsadbě má 4–6 pravých listů. Sázejte vždy do vlhké půdy, ideálně po dešti. Doporučený spon je 30

Čítať celú »

V březnu až dubnu vysejte do středně velkých kontejnerů vždy cca 5 semen do hloubky maximálně 2 cm. Nechejte klíčit při teplotě 15–18 °C. Jakmile semínka

Čítať celú »

Zo slezu zbierame v júni mladé lístky pred rozkvetom, neskoršie kvety (s kalichom i bez kalicha). Kvety zbierame denne, čím viac ich obtrhávame, tým viac

Čítať celú »

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.