Odporucane odrody hrachu

Rada

Stržňové hrachy majú vždy zvráskavené, nevarivé semeno, ktoré je však v konzumne} zrelosti sladké. Semeno pri vzchádzaní je chúlostivé na poškode­nie chladom.

 

Skorý konzervárenský míä krátky až stredne dlhý, rovný, tupozakončený, zelený až jasnozelený struk. Semeno je žlté, stredne veľké. V jednom struku býva; 7—9 vyvinutých1 semien.

Superior miá dlhý struk so zelenou farbou semien. Poskytuje vysoké a pravidelné úrody prvotriednych strukov vo všetkých produkčných oblastiach.

Ambrosiana má dlhý, rovný alebo mierne pretiahnutý, šikmo ukončený, jasnozelený struk. V struku je‘; 5—9 semien.

lidovická Edelperla má stredne dlhý, slabo prehnutý, šikmo ukončený, jasnozelený až jasno žltozelený struk. Počet zŕn v struku je 6—9.

Zázrak z Kelvedonu. Je to asi 50 cm; vysoká rastlina; stru­ky sú asi 7 cm dlhé. Je to skorá odrodá s vegetačným’obdobím 70—80 dní.

Libochovický úrodný. Rastlina* vysoká až 90 cmi so strukmi dlhými až 8 cm. Je to skorá odroda s vegetačným; obdobím 7G až 80 dní.

Senátor. Rastlina vysoká až 90 cm. Je to veľkozrnný, neskorý hrach s vegetačnými obdobím! až 90 dní.

 

Hrachy na vylúšťovanie majú guľaté semeno s väč­ším, obsahom škrobu. Semeno je pri vzchádzaní otužilé.

Liltput má stredne dlhý, mierne prehnutý, šikntp ukončený, jasnozelený až zelený struk. Počet semien v struku je 5—9.

Podřipan má stredne dlhý, rovný, tupo alebo mierne šikmo ukončený, Jasnozelený struk. Počet semien v struku Je 4—8.

Zelenina, ktorej sa rada týka

Druh zeleniny

Aktivita

Škodca, na ktorého funguje

Ďalšie zaujímavé rady pre pestovanie

Na zahradu vysaďte v květnu. Ideální sazenice určená k výsadbě má 4–6 pravých listů. Sázejte vždy do vlhké půdy, ideálně po dešti. Doporučený spon je 30

Čítať celú »

V březnu až dubnu vysejte do středně velkých kontejnerů vždy cca 5 semen do hloubky maximálně 2 cm. Nechejte klíčit při teplotě 15–18 °C. Jakmile semínka

Čítať celú »

Zo slezu zbierame v júni mladé lístky pred rozkvetom, neskoršie kvety (s kalichom i bez kalicha). Kvety zbierame denne, čím viac ich obtrhávame, tým viac

Čítať celú »

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.