Ak mas kompost mozes dat kartony a na to kompost a rovno sadit plus mulcovat, ak kompost pripadne kvalitna zem ktora sa moze pouzit nie je tak pockat do jesene s kartonmi.

Tak záleží na tom, co sama máte k dispozici, případně máte možnost získat někde jinde (hnůj, kompost, listí, v sezóně posečená tráva…). Důležitá je i možnost dopravy na místo – tedy zda se tam dá zajet. Jinak co se týče kartónů, s těmi nemám moc dobré zkušenosti, často se pod nimi drží slimáci a ti si pak „pochutnávají“ na mladých sazeničkách .

Vyuzite ten priestor na pestovanie, napr hrach, po zbere mozte sadit este nieco co dozreje do oktobra, tym ze pestujte podu zurodnujete:) po hrachu mozte vysiat aj viku na zelene hnojenie.

Nahádzať hnoj, zrylovat prvý krát, môže sa vysiat rastliny – určené na zelené hnojenie, tie keď podrastu škosiť, a zasiať ďalšie do jesene

Čo nestihnete spracovať, odporúčam nasiať lucernu. Ak sa zmierite s tým, že vám časť pozobú vtáci, stačí pokosiť čo tam je a rozsypať semeno. My sme tam mali mačky od susedov, vtáci si na zem veľmi netrúfli. Lucerna vás ochráni pred burinou (my sme sa tak zbavili pýru), potešíte suseda, čo má zajace, a budete mať zelené hnojivo.

 

 

Ako hľadať?

Tento vyhľadávač vyhľadáva výrazy iba v texte a nadpisoch rád, vyluhov a podobne.

NEVYHĽADÁVA v kategóriách, mesiacoch, aktivitách a v prepojeniach.

Je teda vhodný, keď hľadáte nejakú konkrétnu vec. 

Ak  napríklad hľadáte všeobecné rady k skočkám, je praktickejšie nájsť si samostatnú stránku škodcu „Skočky„, pretože výsledkov dostanete viac, ako keď do vyhľadávača napíšete „Skočky„. To preto, že na stránke o skočkách sú zobrazené aj texty, ktoré sú priradené skočkám, aj keď sa slovo „skočky“ explicitne v texte nevyskytuje a teda vyhľadávač daný text nenájde a danú radu teda nezobrazí.